Sázková kancelář Mostbet nabízí hráčům z České republiky uživatelsky přívětivé rozhraní a jednoduchou registraci, abyste mohli vsadit na sport a hrát v kasinu co nejdříve. Připojte se ke komunitě uživatelů Mostbet ještě dnes, abyste ocenili vysoké kurzy, různé propagační akce a speciální nabídky, stejně jako sázky zdarma a roztočení zdarma. Sázení v mobilní aplikaci Mostbet je pohodlné, pokud rádi hrajete ze svého chytrého telefonu.

Cenová kalkulace
oken a dveří

  

Rychlý kontakt

Telefon: (+420) 721 505 063
Fax: (+420) 481 322 356
E-mail: info@dino-okna.cz
IČ: 69864381  
UNIEX a.s.

Často kladené dotazy

V současné době stoupající ceny energií nutí stavebníky a majitele obytných domů a objektů s vytápěním k technickým opatřením snižujícím spotřebu energie především na vytápění objektů. Z výsledků měření vyplývá , že prostup tepla z budovy je největší u okenních a dveřních otvorů. Je prokázáno , že podíl tepelných ztrát těmito výrobky především ve starší zástavbě činí na celkové bilanci objektu cca 30-40 %. Část takto ztracené tepelné energie je vyzářena prosklenou výplní , část se ztrácí prostupem skrze materiál rámu okna a největší část především u starších výrobků uniká netěsnostmi v konstrukci mezi křídly a rámy a mezi rámem okna a zdí.

Jaká je životnost plastového okna?

Dnes již není pochyb o tom, že životnost plastového okna je větší než padesát let při zachování všech jeho parametrů včetně funkčnosti a stálosti barvy jeho povrchu. Tato vlastnost plastového okna je jedním z pilířů kladných hodnocení při jeho bilancích, které jsou zmíněny v předchozí části.

Jak je to s údržbou plastových oken?

Hladký povrch plastového okna se prakticky nemění ani strukturou, ani barevností. Jeho údržba spočívá jenom v občasném omytí ulpěných nečistot běžným saponátem. Zhruba jednou ročně se doporučuje promazat pohyblivé části kování lehkým olejem a zkontrolovat dotažení jeho upevňovacích šroubů, případně odstranit nečistoty z odvodňovacích otvorů rámu, pokud je jejich průchodnost snížena. Jednoduchá je i výměna izolačního dvojskla.

Jsou plastová okna bezpečná?

Protože rám plastového okna je vyztužen kovovými profily se kterými je přímo spojeno i kování, bývá nejslabším článkem z hlediska zabezpečení domu jeho skleněná výplň. I ta však může splňovat vysoký stupeň bezpečnosti, je-li izolační dvojsklo osazeno sklem tvrzeným, jehož vysoká pevnost je docílena speciálním postupem tepelného zpracování. Jiným řešením může být opatření skla bezpečnostní fólií, kterých je podle stupně odolnosti několik typů a které uznávají i pojišťovny jako mechanické zabezpečení objektu. Malá, většinou sklepní okna lze účinně ochránit instalací mříží.

Co je to mikroventilace?

Spočívá v konstrukčním řešení celoobvodového kování, které umožňuje v určité poloze ovládací kliky výměnu vzduchu podél okenního těsnění, přičemž samotné okno zůstává kováním bezpečně zajištěno. Nejjednodušší je pak vytvoření systému průduchů buď v okenních profilech (vzduch proudí labyrintem jejich komor), nebo úpravou stávajícího těsnění. Tento systém je bezobslužný.

Jaké jsou výhody plastových oken?

Jaké jsou výhody použití dřeva na výrobu dřevěných oken?